Λεβαδειακός-Ιωνικός 2-1 (φιλικό ματς)

2022-08-01 1,229

To δεύτερο φιλικό του παιχνίδι έδωσε το απόγευμα της Κυριακής (31/7) ο Λεβαδειακός.
Οι Βοιωτοί αντιμετώπισαν τον Ιωνικό στο γήπεδο Αλιάρτου, λόγω εργασιών στο δημοτικό στάδιο Λιβαδειάς «Λάμπρος Κατσώνης».
Βελτιωμένο το συγκρότημα του Γιάννη Ταουσιάνη, αν και βρέθηκε πίσω στο σκορ πήρε τη φιλική νίκη με 2-1.
Οι φιλοξενούμενοι του Δημήτρη Σπανού άνοιξαν το σκορ στο 32ο λεπτό με το Μάντζη μετά από ασίστ του Κοκκίνη.
Στις καθυστερήσεις του ημιχρόνου οι Βοιωτοί κέρδισαν πέναλτι, το οποίο εκτέλεσε εύστοχα ο Βρακάς ισοφαρίζοντας σε 1-1.
Στο 57’ η ομάδα του Γιάννη Ταουσιάνη κέρδισε νέο πέναλτι που το εκτέλεσε ξανά ο Βρακάς διαμορφώνοντας το τελικό 2-1.
Επόμενο φιλικό για το Λεβαδειακό το Σάββατο 6 Αυγούστου στις 19:30 με αντίπαλο τον ΠΑΣ Λαμία στο ΔΑΚ «Αθανάσιος Διάκος».